תחומי התמחות

דיני מקרקעין

דיני מקרקעין

לתחום המקרקעין הינו מאבני היסוד של העיסוק במשרדנו. המשרד מייצג קבלנים , משקיעים, בעלי קרקעות ויזמים, לפיכך למשרד יכולת וכישורים המאפשרים מתן ייעוץ מקצועי ביותר בכל היבטי עסקאות הנדל”ן. ההבנה המערכתית של היבטי הנדל"ן והתכנון מאפשרת למשרד להעניק ללקוח ערך מוסף לעסקה .

מידע נוסף>
משפט אזרחי | מסחרי

משפט אזרחי | מסחרי

המשרד מייצג לקוחות רבים ומספק להם ייצוג וייעוץ משפטי כולל לתחומי פעילותם. במסגרת זו מלווה משרדנו לקוחות פרטיים ותאגידים מכל הסוגים לרבות חברות, שותפויות, אגודות שיתופיות ועמותות.

מידע נוסף>
הוצאה לפועל

הוצאה לפועל

מחלקת הגבייה וההוצאה לפועל במשרדינו מטפלת בענייני הגבייה של חברות, מפעלים ואנשים פרטיים. הוצאה לפועל של פסקי דין, שטרות, והתחייבויות חוזיות, תוך נקיטת הליכים משפטיים במסגרת לשכות ההוצאה לפועל החל מהליכי התראה ועד להליכים מבצעיים כגון עיקול חשבונות בנק, עיקול מיטלטלין, צו הבאה וכיוצ"ב והכל על מנת לאפשר את גביית החוב עבור הלקוח.

מידע נוסף>

דיני עבודה

דיני עבודה

יחסי העבודה בין עובד ומעביד הם ייחודיים ומחייבים איזון עדין ונכון של שני הצדדים. מצד אחד המעסיק הוא "הבוס" הוא קובע כיצד יתנהל עסקו ומהם הנהלים שיחולו במקום העבודה, ומצד שני לא מן הנמנע הוא כי בין העובד והמעביד תיווצר מערכת יחסים אישית, שכן לרוב השניים מצויים זה במחיצת זה שעות רבות וחולקים את אותה סביבת עבודה וחוויות הקשורות בעבודה. בראי מערכת היחסים הייחודית הזו קיימים חוקי העבודה, שנועדו להגן על העובד ואשר רובם נוקשים ואינם מקנים למעסיק גמישות רבה וממילא לא ניתן לפעול בניגוד אליהם

מידע נוסף>
דיני נזיקין

דיני נזיקין

מחלקת הנזיקין של המשרד, מתמחה בתביעות נזקי גוף ורכוש מכל הסוגים, לרבות עבודות קבלניות, אחריות כלפי צד שלישי, תאונות דרכים, תאונות עבודה, תביעות כנגד ביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה ונכות כללית, פוליסות תאונות אישיות, תאונות תלמידים בבית הספר ומחוצה לו וכיוצ"ב.

מידע נוסף>
ביטוח לאומי

ביטוח לאומי

משרדנו מתמחה בייצוג מול הוועדות השונות בביטוח לאומי לקבלת קצבאות נכות בתחומים: נפגעי עבודה, נכות כללית, שר"מ (שרותים מיוחדים), גמלה לילד נכה, דמי תאונה, פטור ממס הכנסה, ייצוג בוועדות ערר ולרבות בבתי הדין לעבודה. אנשים רבים, אינם מודעים לזכויותיהם מהמוסד לביטוח לאומי. אנשים הסובלים מפציעות, נכויות או מוגבלויות שונות, או לחילופין אשר עברו תאונה או מחלה זכאים להטבות שונות מהביטוח לאומי.

מידע נוסף>

הליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

מי שחייב כספים רבים בהוצל"פ יודע, כי לרוב עמידה קפדנית בצו תשלומים אינה מביאה לפירעון החובות השונים ולרוב, מכסה אולי את הריביות המתווספות לגובה החוב בכל תיק ותיק.
שאיפתו של מי שחייב כספים היא לשלם כמיטב יכולתו במשך מספר שנים ולאחר מכן להתחיל פרק חדש בחיים, נקי מחובות. לשם כך נועד הליך פשיטת הרגל, אשר במסגרת הליך זה שאיפתו של כל חייב היא להגיע לידע הנכסף הלא הוא "ההפטר".

יתרונות וחסרונות של החייב:
חייב הנרדף על ידי נושים שונים במסגרת הליכי הוצאה לפועל, ואשר חובותיו לנושים אלו גבוהים בהרבה מהכספים שיש ברשותו ושאין ביכולתו לפרוע את חובותיו בזמן סביר, יהיה מעוניין להגיש בקשה לפשיטת רגל על מנת להפסיק את מרדף הנושים אחריו ולעצור את העיקולים השונים ולהסיר את חרב ההוצאה לפועל מעל צווארו.

עם הכרזת החייב כפושט רגל על ידי בית המשפט,יקבע לחייב צו תשלומים לקופת הכינוס וכן יושהו כל הליכי הוצאה לפועל כנגד החייב.

פושטי רגל רבים נכשלים בהליך, בעקבות אי עמידה בתנאים שנקבעו במסגרת ההליך, למשל, אינם מגישים את הדוחות השונים ואינם עומדים בצו התשלומים אשר נקבע להם. מחדלים כגון אלו יובילו לביטול הליך פשיטת הרגל והחייב יוחזר להוצאה לפועל ויחד איתו גם כל ההליכים המבצעיים העומדים לרשות הנושים השונים.

חייב אשר יש ברשותו נכסים רבים או חייב אשר הבריח את רכושו בטרם התמוטטותו הכלכלית, לא יהיה מעוניין לפתוח בהליך ולהיות מוכרז פושט רגל. במסגרת הליך פשיטת הרגל בית המשפט עשוי לבטל הענקות נכסים  שנעשו על ידי החייב אם זאת ללא תמורה או בתמורה מופחתת לקרוביו או לאנשים אחרים וזאת אף אם נעשו לפני תחילת הליך פשיטת הרגל .

לעומת זאת חייב אשר מתכוון לשלם חובותיו, לרוב יעדיף להגיע להסדר במסגרת הליכי ההוצאה לפועל, מאחר והליך פשיטת הרגל הוא ארוך יותר לעיתים יגרור אחריו סנקציות חמורות מאלו בהוצל"פ.

מטרת פשיטת הרגל
מטרת החוק היא לחדש את ההכרה באינטרס הלגיטימי של החייב לפתוח דף חדש בחייו, וזאת בדרך של מתן אפשרות לחייבים לפתוח בהליכי פשיטת רגל, אם ברשותם נכסים מועטים בלבד או שאין להם נכסים בכלל. מגמת החוק היא לאזן בין הרצון לסייע בידי החייבים שנקלעו לחדלות פרעון, ובעיקר אלה שבידם נכסים מעטים בלבד או חסרי נכסים, לבין האינטרסים הלגיטימיים של הנושים לפרעון חובותיהם, ובעיקר למניעת ניצולם לרעה של הליכי פשיטת הרגל.

סיום ההליך

הליך פשיטת הרגל יכול לבוא אל סיומו במספר מצבים:

    בביטול ההליך עקב ניצולו לרעה על ידי החייב.
    כאשר מדובר בבקשת נושה, בהעדר תועלת לנושים.
    במתן הפטר לחייב, לבקשתו או לבקשת הכונס הרשמי, מכל חובותיו ברי התביעה בפשיטת רגל.
    עם ביצועה של הצעת הסדר מטעם החייב שאושרה בידי בית המשפט.

לקבלת ייעוץ פנו למשרדנו

כתובתנו: הרברט סמואל 59 (בניין הפיאצה) קומה 8 חדרה,
ת.ד 3462  
טלפון: 04-6248402 פקס: 073-7969272
 

×

הצהרת נגישות

אתר זה נבדק ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA. הנחיות הנגישות מבהירות כיצד ליצור תכני אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות. עמידה בהנחיות הנגישות מסייעת להפוך את האינטרנט לנגיש וידידות לכל בני האדם.

אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות. אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

רמת הנגישות באתר: