תחומי התמחות

דיני מקרקעין

דיני מקרקעין

לתחום המקרקעין הינו מאבני היסוד של העיסוק במשרדנו. המשרד מייצג קבלנים , משקיעים, בעלי קרקעות ויזמים, לפיכך למשרד יכולת וכישורים המאפשרים מתן ייעוץ מקצועי ביותר בכל היבטי עסקאות הנדל”ן. ההבנה המערכתית של היבטי הנדל"ן והתכנון מאפשרת למשרד להעניק ללקוח ערך מוסף לעסקה .

מידע נוסף>
משפט אזרחי | מסחרי

משפט אזרחי | מסחרי

המשרד מייצג לקוחות רבים ומספק להם ייצוג וייעוץ משפטי כולל לתחומי פעילותם. במסגרת זו מלווה משרדנו לקוחות פרטיים ותאגידים מכל הסוגים לרבות חברות, שותפויות, אגודות שיתופיות ועמותות.

מידע נוסף>

מאמרים וחדשות

שינויים משמעותיים באפשרות התכנון במתחם אנרג'י פארק בחדרה

 1. במסגרת התכנון הקיים של מתחם אנרג'י פארק (חד/1300) נוצרו מגרשים גדולים מאוד אשר רובם ככולם כללו מספר רב של בעלים כך שכדי לבנות מבנה במגרש נדרש שיתוף פעולה מלא והסכמה של כל בעלי הזכויות.  
 2. אפשרויות התכנון, הביצוע וההוצאה לפועל של פרויקט הקמת אותו מבנה הדורש הסכמה ושיתוף פעולה מצד כל בעלי המגרש, מעבר להיותן משימה בלתי אפשרית, לא היו מיטיבים עם צרכיה של העיר.
 3. ברור היה, כי נדרש היה לשנות פני הדברים ולהוביל מהלך בו ניתן יהיה לפצל השטח עצום המימדים למגרשים קטנים יותר, באופן שישפר הסיכוי למימוש וקידום הבניה על מגרשים אלו.
 4. את המשימה המורכבת של פיצול השטח למגרשים קטנים והפיכת אדמה שאין דבר -  לאזור עם פוטנציאל אדיר לצמיחת העיר, נטלו על עצמם חלק מבעלי הקרקע, בליווי משרדנו והאדריכל מולי רווה.
 5. לפיכך, היזמים הציעו והגישו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה -  תוכנית מספר  302-0105833 המתייחסת לחלוקת מגרש 1010 (אחד ממגרשי אנרג'י פארק) בתוכנית  חד/1300, שמטרתה חלוקת המגרש לארבעה מגרשים המהווים תאי שטח עצמאיים, באופן שיצמצם את הבעלות המשותפת ויפשט את ההליך התכנוני והמשפטי.
 6. התכנון המוצע הביא בחשבון את מיצוי זכויות הבנייה בכל מגרש חדש שנוצר בעקבות החלוקה למגרשים קטנים, כך שתתאפשר בנייה בנפרד בכל אחד מהמגרשים, בנייה שתהא הן כלכלית והן תוביל לצמיחת העיר חדרה. יובהר, כי נלקחו בחשבון כל הפרטים הקטנים המאפשרים לאזור שכזה להצליח ולתרום למינוף העיר, דוגמת:  הסדרת יציאות וכניסות לחניה, סידורי חנייה נוחים, הסדרי פריקה וטעינה וכיוצ"ב.
 7. כנגד התוכנית המוצעת הגישו הבעלים האחרים במקרקעין התנגדות. היזמים שכנעו הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בדבר יתרונותיה של התוכנית המוצעת והוכיחו כי אין ממש בטענות המתנגדים. ואמנם, ההתנגדות  נדחתה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחדרה, תוך מתן נימוקים מקצועיים, תכנוניים וצופי פני עתיד לטובת העיר חדרה.
 8. בגין החלטה זו אשר דחתה התנגדותם של הבעלים האחרים במגרש, הגישו המתנגדים - לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחיפה,   ערר כנגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה וכנגד היזמים .
 9. כבר עתה יובהר, כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אינה מיוזמי התוכנית ואינה בעלת עניין או זכויות בתחום התוכנית, ולצורך הקצאת המגרשים, הוועדה המקומית הינה למעשה גורם שלישי נייטרלי, אשר מינה שמאי מטעמו לצורך בחינה אובייקטיבית של הקצאת המגרשים והצורך בתשלומי איזון.  פעולות הוועדה המקומית נהנות מחזקת התקינות והנטל להוכיח שהליך מנהלי נעשה שלא כדין, רובץ לפיתחן של העוררות. אלא, שהעוררות לא הצליחו להוכיח זאת, לא הציגו בדל ראיה לתמיכה בטענה שהייתה העדפה של מי מבעלי הקרקע, וטענתן זו של העוררות נדחתה על הסף. 
 10. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחדרה, הציגה עמדתה בפני וועדת הערר בחיפה, תוך מתן תשובות מנומקות ומקצועיות לטענות שהוצגו כנגדה בערר.
 11. היזמים שיוצגו בערר על ידי משרדנו, הוכיחו חשיבותה ונחיצותה  של התוכנית, הגינותה בכל הקשור לחלוקת הזכויות והאיזונים שנעשו בין כלל הבעלים והתנופה האדירה שהיא תגרום לעיר חדרה.
 12. ביום 10.11.2016, ניתנה החלטת וועדת הערר, לפיה היא דוחה טענות המתנגדים לתוכנית, וכך ניתן למעשה אור ירוק ליציאתה לפועל של התוכנית אשר מהווה תקדים וזרז לפיתוח מתחם האנרג'י – פארק.
 13. אין ספק, כי תוכנית זו מסייעת למימוש וקידום של בניה במתחם האנרג'י פארק ע"י בעלי הקרקע ומאפשרת גם במגרשים אחרים לבצע חלוקה למגרשים קטנים יותר כך שלא תהיה תלות של בעלי הקרקע אחד בשני.

אל העמוד הקודם

×

הצהרת נגישות

אתר זה נבדק ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA. הנחיות הנגישות מבהירות כיצד ליצור תכני אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות. עמידה בהנחיות הנגישות מסייעת להפוך את האינטרנט לנגיש וידידות לכל בני האדם.

אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות. אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

רמת הנגישות באתר: